רשלנות רפואית בנזק עצבי ​​

צור קשר להערכת סיכויי ושווי תביעתך ללא התחייבות

רשלנות רפואית בנזק עצבי ​​

כל מטופל/ת הפונה לרפואת שיניים מצפה לקבל את הטיפול שיניים הטוב ביותר מרופא השיניים או ממרפאת השיניים שאליהם הגיע. אולם, למרבה הצער , מדי שנה מוגשות בישראל אלפי תביעות בגין רשלנות רפואית שיניים עקב טיפול שיניים שהשאיר נזק עצבי.
חובת המומחיות כתנאי סף
חשוב לדעת כי בחלק מטיפולי השיניים נדרשת על פי חוק מומחיות של רופאים מומחים לביצוע ההליך הרפואי הנדרש בטיפול השיניים.
למשל טיפולי שורש ובעיות לסת שונות על ידי מומחה פה ולסת, ניתוח חניכיים על ידי רופא כירורג,  אורתודנטיה על ידי אורתודנט ועוד. ביצוע טיפולי שיניים הדורשים מומחיות, על ידי רופאי שיניים שאינם מומחים בתחום הטיפול, תחשב לרשלנות רפואית. רשלנות רפואית עלולה להיגרם גם בשל חוסר מיומנות או מקצועיות מצד רופא השיניים שבחר שלא להפנות את המטופל/ת לרופא מומחה ולבצע את טיפול השיניים בעצמו. חוסר מיומנות של רופא השיניים עשוי להוביל לאבחון שיניים מוטעה ,לביצוע טיפול שיניים שגוי ו/או שלא נדרש, ולגרום לנזק עצבי בלתי הפיך למטופל/ת.

מהי רשלנות רפואית בנזק עצבי?
רשלנות רפואית היא מצב שבו רופא עשה מעשה כלשהו שרופא סביר לא היה עושה, או לחילופין חדל מלעשות משהו שרופא סביר היה עושה , וגרם בכך לנזק למטופל/ת. 
רשלנות רפואית דנטאלית עשויה לגרום לפגיעה בלתי הפיכה בעצבים הרבים הנמצאים בחלל הפה והפנים, לרבות נזק עצבי בלסת העליונה או בלסת התחתונה. פגיעה עצבית בטיפול שיניים נגרמת עקב ביצוע טיפולים כירורגיים פולשניים כמו הרמת סינוסים, ניתוח חניכיים , טיפול שורש, החדרת שתל, זריקת הרדמה ועוד….  
ישנם מקרים בהם רשלנות רפואית בטיפולי שיניים מתרחשת בשלב ההכנה לטיפול השיניים ולא בטיפול עצמו.
ניגוד לטעויות של אנשי מקצוע בתחומים אחרים, שגיאה אחת מצד רופא השיניים, הסייעת או מצוות מרפאת השיניים, עשויה קריטית ולגרום לנזק עצבי בלתי הפיך למטופל/ת.
תביעות רבות ברשלנות רפואית שיניים בנזק עצבי מוגשות עקב רשלנות טיפולי שיניים בניתוח הרמת סינוסים או בהשתלת שן שפגעה בסינוס.  רשלנות רפואית בהשתלת שתלים בלסת התחתונה או העליונה עלולה להביא לפגיעה בעצבים בפנים עקב חדירה של השתל לחלל הסינוס המקסילארי. ניתוח הרמת סינוסים כושל עשויה אף להביא להתפתחות סינוסיטיס כרוני תוך גרימת נזק צמיתה בלתי הפיך.

חייגו 0585999616 או השאירו פרטים

רשלנות רפואית נפוצה בטיפולי שיניים