רשלנות רפואית בניתוח הגדלת/הקטנת חזה עם שתלי סיליקון

צרי קשר להערכת סיכויי ושווי תביעתך ללא התחייבות

רשלנות רפואית בניתוח הגדלת/הקטנת חזה עם שתלי סיליקון

מטופלות רבות בוחרות לעבור ניתוח להגדלת או הקטנת חזה בשתלי סיליקון כדי לשפר את חזותם למראה נשי יותר ולשיפור הביטחון העצמי. חשוב לדעת בהקשר זה כי ניתוח להקטנת או הגדלת חזה הינו ניתוח כירורגי אלקטיבי (יזום) המבוצע בהרדמה מלאה ומצריך מיומנות רופא מנתח מומחה בתחומו, רופא מרדים, צוות רפואי מוסמך, חדר ניתוח וציוד רפואי סטרילי וחדר התאוששות למטופלות.  במקרה והניתוח מבוצע ברשלנות עשויים להתפתח סיבוכים שישאירו את המטופלות עם נזקים פיזיים בלתי הפיכים. בחלק גדול של המקרים יגרמו למטופלות גם נזקים נפשיים בלתי הפיכים בשל הפגיעה הפיזית במראה הנשי החיצוני שניסו לשפר מלכתחילה.

חשוב לדעת כי ניתוחים פלסטיים להגדלת או הקטנת החזה עם שתלי סיליקון הינם ניתוחים אלקטיביים (כלומר ניתוחים יזומים שאינם דחופים). בניתוחים אלקטיביים חלה על הרופא המטפל חובת גילוי מוגברת המחייבת אותו במתן הסבר נרחב יותר למטופלות גם בדבר סיבוכים נדירים ואפשריות טיפול מגוונות כדי לקבל את הסכמתם מדעת ולהימנע ממצג שווא. 

במילים אחרות, טרם ביצוע ניתוחים להגדלת או הקטנת חזה עם שתלי סיליקון מוטלת על הרופא המנתח החובה להסביר למטופלות בשפה ברורה על כל הסיכונים ו/או הסיכויים הכרוכים בניתוח להגדלת או הקטנת חזה עם שתלי סיליקון כגון: דליפת שתל הסיליקון, כאבים עזים בשדיים, כאבי שרירים, דלקות בבלוטת התריס , נשירת שיער, תשישות וכאבי מפרקים. לא מספיק שהמטופלות "רק יחתמו" על הטפסים מבלי שהבינו היטב וקראו את תוכנם.

חלה על הרופא המטפל החובה להנחות את המטופלות מראש, טרם ביצוע הניתוח, בכל ההנחיות המיוחדות הנדרשות טרם ולאחר הניתוח האלקטיבי להקטנת או הגדלת חזה עם שתלי סיליקון. 

דליפת שתלי סיליקון הינה סיבוך של ניתוח לשתלי סיליקון העשוי להקים עילה לרשלנות רפואית. בהקשר זה יצויין כי לאחרונה עלה לכותרות הריקול שהורה ארגון הבריאות האמריקאי FDA לחברת אלרגן ALLERGAN לאחר שהתברר ששתלי הסיליקון המחוספסים שלה גרמו להתפתחות של סרטן נדיר בקרב מנותחות.

חשוב לזכור בהקשר זה כי לא כל תוצאה סופית של ניתוח פלסטי להקטנת או הגדלת החזה עם שתלי סיליקון שלא לרוחם של המטופלות תחשב לרשלנות רפואית.

רשלנות רפואית היא מצב שבו רופא עשה מעשה כלשהו שרופא סביר לא היה עושה, או לחילופין חדל מלעשות משהו שרופא סביר היה עושה , וגרם בכך לנזק למטופל .

ניתן לתבוע בגין רשלנות רפואית בניתוחים פלסטיים להגדלת או הקטנת חזה עם שתלי סיליקון בתוך 7 שנים בצירוף חוות דעת רפואית שתוכיח לבית המשפט כי הנזק שנגרם למטופל חורג מסטנדרט רפואה סביר.

לפיכך, חשוב מאוד לעורך דין רשלנות רפואית באסתטיקה אשר יבחן המידע הרפואי הרלוונטי בצורה יסודית וייוועץ עם מומחה רפואי בכיר בתחום הפגיעה האם נכון לקדם תביעה משפטית. ככל שעו"ד רשלנות באסתטיקה ימצא כי קיימת עילת רשלנות הוא יפנה למומחה רפואי הבכיר שיכין חוות דעת רפואית שתחזק ותתמוך בתביעה לבית המשפט. שימת הלב כי מרבית התביעות המשפטיות ברשלנות רפואית בניתוחים פלסטיים להגדלת או הקטנת חזה עם שתלי סיליקון מסתיימות בפשרות במסגרתן משולמים פיצויים בגין הנזקים שנגרמו.

 

רשלנות רפואית נפוצה בפלסטיקה ואסתטיקה

? חוששת כי נפגעת ברשלנות רפואית

צרי קשר להערכת סיכויי ושווי תביעתך ללא התחייבות