רשלנות רפואית בעקירת שן ואובדן שיניים טבעיות

צור קשר להערכת סיכויי ושווי תביעתך ללא התחייבות

רשלנות רפואית בעקירת שן ואובדן שיניים טבעיות

הסיבה הנפוצה ביותר לעקירת שן היא הזנחה של היגיינת הפה והשיניים הגורמת לעששת ומובילה לזיהום ולהתפתחות מחלות בתעלות השורש עד לגרימת נזק בלתי הפיך לשן.
עקירת שן מבוצעת בשגרה במסגרת טיפולי שיניים ודורשת ביצוע ניתוח כירורגי על ידי רופא שיניים המוסמך לכך בלבד. רופא שיניים המוסמך לבצע עקירת שן חייב לעקור את השן במלוא הזהירות והמיומנות כדי למנוע פגיעה בעצבים הרבים הממוקמים בחלל הפה העשויה לגרום לנזק בלתי הפיך למטופל/ת.
מהי רשלנות רפואית בשיקום פה ולסת ?
רשלנות רפואית היא מצב שבו רופא עשה מעשה כלשהו שרופא סביר לא היה עושה, או לחילופין חדל מלעשות משהו שרופא סביר היה עושה , וגרם בכך לנזק למטופל/ת.
במקרה של עקירת שן מוטלת על רופא השיניים החובה לעקוב בתום הניתוח הכירורגי אחר התפתחות דלקת או זיהום במקום העקירה בחלל הפה. אי ביצוע מעקב רפואי של רופא השיניים לאחר ביצוע עקירה כירורגית עשויה להוות עילה לרשלנות רפואית.
כאשר רופא שיניים עוקר אצל מטופל/ת שן שלא לצורך או גורם באמצעות טיפול שגוי לאיבוד שן טבעית או מבוצע ניתוח עקירת שן רשלני תוך כדי פגיעה בחלל הפה והלסת התחתונה או העליונה, מדובר ברשלנות רפואית. גם כשרופא שיניים עוקר שלא לצורך שן בינה כביכול מיותרת אצל מטופל/ת, מדובר ברשלנות רפואית שיניים.

חייגו 0585999616 או השאירו פרטים

רשלנויות רפואיות נפוצות בטיפולי שיניים