רשלנות רפואית על ידי רופא שיניים חסר הסמכה​

צור קשר להערכת סיכויי ושווי תביעתך ללא התחייבות

רשלנות רפואית על ידי רופא שיניים חסר הסמכה​

ביצוע טיפול שיניים על ידי רופא שאין לו את ההסמכה הרפואית הנדרשת או ציוד רפואי מורשה לביצוע הטיפול הספציפי תחשב לרשלנות רפואית. חשוב לדעת כי בחלק מטיפולי השיניים חלה החובה על רופא השיניים להפנות את המטופלים לביצוע ההליך הרפואי על ידי רופאים מומחים. למשל טיפולי שורש ובעיות לסת שונות על ידי מומחה פה ולסת, ניתוח חניכיים על ידי רופא כירורג, טיפולים אורתודנטים על ידי אורתודנט ועוד.
מהי רשלנות רפואית רופא שיניים לא מוסמך או ציוד רפואי לא מורשה ?
רשלנות רפואית היא מצב שבו רופא עשה מעשה כלשהו שרופא סביר לא היה עושה, או לחילופין חדל מלעשות משהו שרופא סביר היה עושה , וגרם בכך לנזק למטופל/ת.
רשלנות רפואית עלולה להיגרם גם בשל חוסר מיומנות או מקצועיות מצד רופא השיניים שבחר שלא להפנות את המטופל/ת לרופא מומחה ואעדיף לבצע את טיפול השיניים בעצמו ללא ההסמכה הנדרשת. רשלנות רפואית בטיפול שיניים עשויה להיגרם על ידי שימוש בציוד רפואי בטיפולי שיניים שאינו עומס בתקנים הרפואיים בישראל ו/או לא עבר את הרישיון המתאים ו/או הופעל על מי שאינו מורשה לריפוי שיניים המיומן בהפעלת ציוד.
חוסר מיומנות של רופא השיניים עשוי להוביל לאבחון שיניים מוטעה ,לביצוע טיפול שיניים שגוי ו/או שלא נדרש, ולגרום לנזק בלתי הפיך למטופל/ת. ישנם מקרים בהם רשלנות רפואית בטיפולי שיניים מתרחשת בשלב ההכנה לטיפול השיניים וההסבר הראשוני למטופל/ת ולא רק בטיפול השיניים עצמו.

חייגו 0585999616 או השאירו פרטים

רשלנויות נפוצות בטיפולי שיניים